dakar
B
...nieznajomy Bardzo Tajemniczy Nieznajomy - podróżnik w czasie, walczy pałką, co nie znaczy, że nie potrafi inaczej. Wszyscy go znają, ale za Chiny nie mogą sobie przypomnieć skąd... Zrobił wiele dobrego. Do Jolana zwykł zwracać się „braciszku”. Mistrzowska przewrotność scenarzysty niejedno ma imię.


...zorn
Baron Zorn - pierwszy tuż po Dedalu i Ikarze latający człowiek. Nie był z tego powodu zbyt szczęśliwy. Wtedy jeszcze nie organizowano konkursu machin latających Red Bull.


Beki
Be-ki, Man-ge - laski Arguna. Indianki, ale całkiem do rzeczy.


belgenir Belgenir - olbrzym z gór. Ma w zwyczaju przynosić na urodziny miecze hartowane smoczą krwią.


Bior
Bior - patrz Lars. Ten sam gatunek podłego człowieka.


Bjorn Gandalfson Bjorn Gandalfson - jak sam przydomek wskazuje - brat Aarcii. Zginął od szponów wiernych ptaków Pana Trzech Orłów. Już za młodu oszukiwał, czyli wdał się w ojca. Nie należał do kwartetu ABBA. Nie lubił Thorgala, łatwo popadał w skrajności i nie potrafił postępować szlachetnie, albo chociaż uczciwie. Marny jego los.


Bogini Bez Imienia Bogini Bez Imienia - jej posągi stawiał, gdzie tylko się dało Ogotai. Jak wyjaśnia się później, miała wiele wspólnego z matką Thorgala - patrz Hayne.


Bogini Friggia Bogini Friggia - taka Matka Boska Wikingów. Otoczona zwykle motylkami i ładnym zapachem. Wskrzesza umarłych, jeśli ktoś nad nimi szczerze zapłacze. Ma fajne koty, które w dodatku potrafią latać. Prywatnie żona Odyna. (O Frigg żono wielkiego Odyna dodaj mi sił!)


Powrót