smok

 
...

 
  ...
...  #3 "Trzech starców z krainy Aran"
...  tłum. Wojciech Birek
...  Egmont Polska 2000
...  ISBN 83-237-9815-X
...  Cena: 14,90
...  "Les trois vieillards du pays d'Aran" (Editions du Lombard 1981)
...  "Nad jeziorem bez dna" (W.1989 z wydawnictwa KAW)
...  "Trzech starców z krainy Aran" (W.1992r z wydawnictwa Orbita)
 
 W trzeciej części przygód Thorgala po raz pierwszy zostaje czytelnikowi w całej swojej okazałości przedstawiony magiczny świat wierzeń, mitów i legend Wikingów. Thorgal wraz z Aaricią po opuszczeniu rodzinnej wioski wędrują po świecie w poszukiwaniu miejsca, w którym mogliby żyć szczęśliwie i w spokoju. W czasie drogi spotykają w lesie dziwnego karła/błazna - Jadawina. Wraz z nim jadą do znajdującego się niedaleko miasteczka. Tuż po przybyciu do niego Thorgal informuje Aaricię, że ma złe przeczucia - zadając tym samym kłam opinii o kobiecej intuicji... Księżniczka Wikingów Północy popisuje się natomiast błyskotliwą inteligencją - przy pomocy jednej strzały przecina cztery nici mocujące wiszący na rynku piękny naszyjnik i spełnia tym samym przepowiednię - zostaje nową królową kraju Aran. Właśnie w tym momencie zaczynają się kłopoty.
  ...  Autor: Lukasz Lewandowski
 
 Wydawnictwo Egmont Polska wznawia "Les trois vieillards du pays d'Aran" , w takiej samej szacie graficznej jak wydane ostatnio albumy z serii Thorgal. Sam album doczekał się w Polsce trzech wydań i dwóch tytułów. Pierwsze z roku 1989 wydawnictwa KAW nosiło tytuł "Nad jeziorem bez dna", a wydawnictwo "Orbita" w roku 1992 wydało ten album po raz kolejny pod tytułem "Trzech starców z krainy Aran".
 W tym albumie po raz pierwszy Van Hamme ukazuje czytelnikowi w całej okazałości magiczny świat wierzeń, mitów i legend Wikingów. Co jest jeszcze charakterystycznego na tle całej serii? Otóż po raz pierwszy pojawia się motyw czasu, który będzie decydował o charakterze kilku albumów, które wyjdą później . Rosiński natomiast popełnił mały błąd graficzny, który jednak nie miał wpływu na przebieg akcji.
 Być może dzięki wznowieniom Egmontu, będzie mogła się skrystalizować nowa generacja fanów Thorgala...
  ...  Korekta: Maciej Matuszak

 
...

 
strona główna|indeks tytułów