ROSIŃSKI - VAN HAMME
Thorgal
29. "Les Sacrifices" (Ofiara)

 
Thorgal  W zeszycie "Les Sacrifices" Thorgal i jego rodzina powrócą na północ, do swojej ojczyzny. Będzie to powrót do źródeł w postaci ostatniej podróży, ponieważ Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme zapowiedzieli, że 30 album (czyli kolejny po „Les Sacrifices”) będzie ostatnim z serii Thorgala. No tak.... Koniec podróży dla postaci, która dyskretnie rozpoczęła swoją drogę w 1976 roku, a później odniosła sukces w latach 80-tych. Poświęcenie, które czyni dziś  Thorgala jednym z najbardziej znanych bohaterów komiksu.

  Pojawienie się albumu „Les Sacrifices” jest już teraz zapowiedziane na koniec 2006 roku i zbiegnie się w czasie z 60 rocznicą wydawnictwa Lombard. Trzeba będzie wykazać się cierpliwością, ponieważ Rosiński pracuje obecnie nad drugą częścią hrabiego Skarbka, „Serce z brązu”, którego  wydanie przewidziane jest wiosną 2005 roku. 30 zeszyt serii Thorgala wyjdzie w 2007 lub w 2008 roku.

  Tak więc Thorgal z Rosińskim i Van Hamme’em to już prawie koniec. Jednak kilka projektów jest już w fazie szkiców... Przejęcie serii przez nowy duet autorów jest możliwe, ale mało prawdopodobne. Przyszłość zaowocuje raczej nową serią opartą na postaci Jolana, syna Thorgala. Nim zrezygnuje, Jean Van Hamme napisze scenariusz do pierwszego albumu...

...   Tłumaczenie: Anna Klewek
...   Korekta tekstu: Maciej Matuszak
strona główna | publikacje